اتاق شهروند به اجرای برنامه‌هایی می‌پردازد تا شرایطی را مهیا کند که اقشار مختلف جامعه از امکانات خانه استفاده کنند و نیازهای خود را خارج از محدوده محیط‌های آموزشی مرتفع کنند.

سخنرانی پایون VIII - پایون، کایون، میون! سنگ، کاغذ، قیچی با ذرات

زمانى كه می‌گوييد “حتى يك ذره هم فيزيک را دوست ندارم!” آيا می‌دانيد چه‌قدر اين علاقه‌ى شما كوچک است؟

سخنرانی پایون VII - نگاهی دوباره به "زبان"

در این گفتگو می‌خواهیم در مورد پاسخ پرسش‌هایی اساسی در مورد زبان و انسان صحبت کنیم.

ارز دیجیتالی

چرا يه نفر می‌تونه حاضر بشه كه همه دارايى "حقيقى‌اش" رو با دو تا كد چند كاراكترى مجازى عوض كنه؟

سخنرانی‌های پایون#V - استفاده از الگوریتم ژنتیک در یادگیری تقویتی

ارائه‌دهنده: امین قاسم‌پور

یکی از قسمت‌های چالش‌برانگیز در استفاده از شبکه‌های عصبی مصنوعی در یادگیری ماشینی، فرایند مربوط به بخش آموزش این شبکه‌ها است. این فرایند‌ها اکثراً برپایه کاهش گرادیان هستند.

در این جلسه توضیحی در مورد روش جایگزین ژنتیک برای فرایند آموزش در یک مساله یادگیری تقویتی ارائه خواهیم داد.

چهارشنبه 18 بهمن، ساعت 19 - باشگاه پایون

سخنرانی‌های پایون#IV - بازی و خلاقیت

ارائه‌دهنده: محمدعلی مقصودی

خلاقيت، معجزه اى منحصر به نبوغ افراد خاص نيست. همه ى ما با كمك بازى ها، مى توانيم معجزه ی خودمان را بسازيم. در این کارگاه به شکل عملی تجربه می‌کنیم نبوغ تنها راه خلاقیت نیست. به عبارتی دیگر در این روش به کمک بازی‌ها معجزه خودمان را می‌سازیم.

یک‌شنبه 15 بهمن، ساعت 19 - باشگاه پایون

سخنرانی‌های پایون#III - گپ و گفتی درباره علوم اعصاب: از سطح مولکولی تا علوم اعصاب رفتاری

ارائه‌دهنده: حسین جعفری

میگن نوروساینس و علوم شناختی نوشداروی همه مشکلات آدما شده. اگه قرار باشه گوشی موبایل بهتر داشته باشیم یا وسایل زندگی اطرافمون هوشمندتر باشند، اگه قراره که پیری بهتری داشته باشیم یا حتی اگه قراره نحوه ی مدیریت جامعه بهبود پیدا کنه، باید مغزمون و نحوه ی کارش رو بهتر بشناسیم.

می‌خوایم یه گپ و گفت کوتاه راجع به درستی این حرفا و ویژگی های مهم و یکتای سیستم عصبی انسان و تاثیرات اون روى زندگی روزمره مون با هم داشته باشیم.

چهارشنبه 11 بهمن، ساعت 19

باشگاه پایون

سخنرانی‌های پایون#II - عصب‌شناسی تجربه دینی

ارائه‌دهنده: نوید هاشمی

زمانی که افراد امری ماورایی (یا دینی) را تجربه می‌کنند، این تجربه با واکنش‌هایی در مغز  همراه است که از دید عصب شناسی قابل مطالعه هستند. در این گفتگگو بخشی از مطالعاتی که در این حوزه صورت گرفته است را بررسی می‌کنیم.

یک‌شنبه 8 بهمن - باشگاه پایون

افتتاحیه باشگاه پایون

روز جمعه، 22 دی ماه 1396، «باشگاه پایون» گشوده خواهد شد. - این عبارت ساده، همه‌ى حرفی است که می‌خواهیم بزنیم و همه کاری است که می‌خواستیم به انجام برسانیم. «باشگاه» جایی است برای «بودن» آدم‌ها و حرف‌ها و فکرها و ایده‌ها و کارها و گفتگوها و بحث‌ها. این که یک باشگاه، چه جور باشگاهی است، بیش از همه وابسته است به آدم‌هایی که عضو آن باشگاه‌اند. آنچه می‌ماند، محیط و فضا و امکاناتی است که آن جای فیزیکی برای بودن آدم‌ها فراهم آورده است. ما تا اینجا، تمام تلاشمان را کرده‌ایم برای ساختن این فضا و آماده بودن آن؛ پس از این هم به تلاشمان ادامه خواهیم داد.

باشگاه بازیک

باشگاه بازیک محیطی است برای علاقه‌مندان به بازی‌های فکری، استراتژیک و بوردگیم‌ها. جمع‌های دوستانه، خانواده‌ها و دانشجویان می‌توانند ساعات شاد و پرنشاطی را در کنار یکدیگر بگذرانند. باشگاه با بیش از 200 نوع بازی فکری و استراتژیک می‌تواند از کودکان 5 ساله تا مردان و زنان 99 ساله سرگرم کند؛ از بازی‌های ترکیبیاتی مثل اتللو و دومینو و بازی‌های استراتژیک مثل کوریدور و کوآرتو تا بوردگیم‌هایی مثل مونوپولی، توباگو و کمل‌کاپ. به علاوه باشگاه مربی‌های باتجربه‌ای برای راهنمایی مراجعین دارد که هر روز (به استثنای روزهای تعطیل) از ساعت 16 تا 20:30 در باشگاه حضور دارند.