اتاق دانشجو محیطی برای تجربه کردن کار تیمی در فضایی صمیمانه است. پژوهش، آموزش و اجرای ایده‌هایی برای راه‌اندازی کسب و کار در زمینه‌های آموزشی-ترویجی از جمله اهداف این اتاق است. اتاق دانشجو از گروه‌های دانشجویی با ایده‌‌های خلاقانه در زمینه‌های مرتبط با ریاضیات حمایت می‌کند.

پنجمین همایش دانشجویی خانه ریاضیات تهران - «هندسه محاسباتی»

خانه ریاضیات تهران پنجمین همایش دانشجویی خود را با عنوان «هندسه محاسباتی» در تاریخ پنج‌شنبه 6 اردیبهشت، از ساعت 15 تا 18:30 برگزار می‌کند. 

چهارمین همایش دانشجویی خانه ریاضیات تهران - «علوم کامپیوتر نظری»

خانه ریاضیات تهران چهارمین همایش دانشجویی خود را با عنوان «علوم کامپیوتر نظری» در تاریخ پنج‌شنبه 12 بهمن، از ساعت 14:15 تا 18 برگزار می‌کند. 

چهارمین همایش دانشجویی «علوم کامپیوتر نظری»

خانه ریاضیات تهران چهارمین همایش دانشجویی خود را با عنوان «علوم کامپیوتر نظری» در تاریخ پنج‌شنبه 30 آذر، از ساعت 14:15 تا 18 برگزار می‌کند. 

کارگاه تحلیل داده و یادگیری ماشین

این دوره‌ی آموزشی سعی دارد یک آشنایی کلی در مورد مفاهیم، روش‌ها و الگوریتم‌های یادگیری ماشین داشته باشد. با کمی مقدمات آماری و احتمالاتی شروع خواهیم کرد و در ادامه برای تحلیل و استخراج دانش از داده‌های موجود، مسائل دسته‌بندی و رگرسیون و الگوریتم‌های متفاوت و مطرح در این حوزه‌ها را بررسی خواهیم کرد.

سومین همایش دانشجویی «ریاضیات سرطان»

سرطان پدیده‌ای است که در آن رفتارهایی بسیار پیچیده، و حتی به ظاهر هوشمندانه، مشاهده می‌شود. یکی از مهم‌ترین امیدها برای حل مشکل سرطان، ریاضی‌دان‌هایی هستند که تلاش می‌کنند با شناخت هرچه بیش‌تر سرطان و رفتار آن، به مبارزه با این پدیده بپردازند.

دومین همایش دانشجویی «ریاضیات به عنوان یک زبان»

خانه ریاضیات تهران دومین همایش دانشجویی خود را با عنوان «ریاضیات به عنوان یک زبان» را در تاریخ پنج‌شنبه بیست و هشتم اردیبهشت، هم‌زمان با روز ملی ریاضیات، از ساعت 10 تا 12:30 برگزار می‌کند. 

سخنرانان

دکتر ضیاء موحد، انجمن حکمت و فلسفه ایران
دکتر سیاوش میرشمس شهشهانی، دانشگاه صنعتی شریف

اولین همایش دانشجویی «ریاضیات خوب چیست»

خانه ریاضیات تهران اولین همایش دانشجویی «ریاضیات خوب چیست؟» را در تاریخ پنج‌شنبه 20 آبان از ساعت 9 تا 17 برگزار می‌کند. این همایش شامل پنج سخنرانی با موضوعات مختلف در رشته‌ی ریاضیات است. مخاطبین این برنامه دانشجویان کارشناسی هستند. سخرانان این همایش عبارتند از: